282679-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Stenmaterial – Natursten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNatursten
BeskrivningLeverans av natursten såsom kantsten, gatsten, plattor och övriga stenprodukter för gata, park och anläggning inom Sundsvalls kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 14212200 Stenmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105276:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 14520000 Ädel- och halvädelstenar; pimpsten; smärgel; naturliga slipmedel; övriga mineraler och ädelmetaller, 44113140 Gatsten, 44113130 Trottoarsten, 44912400 Kantsten, 44912200 Sandsten, 45432112 Stenläggning