Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vitrektomiutrustning.
Referensnummer: DU-UPP17-0197
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling:
Upphandlingen avser köp av en (1) stycken vitrektomiutrustning inklusive leverans av aktuell utrustning, installation, intrimning och provning till fullt driftfärdigt skick, service avtal efter utrustningensgarantitid samt leverans av förbrukningsmaterial efter successiva avrop från köparen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33169000 Kirurgiska instrument, 50420000 Reparation och underhåll av medicinsk och kirurgisk utrustning, 51400000 Installation av medicinsk och kirurgisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen