282695-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Upprättande av detaljprojektering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpprättande av detaljprojektering
BeskrivningUpphandlingen avser genomförande av detaljprojektering. Syfte är att ta fram handlingar till kommande upphandling avseende åtgärder av marksättningar vid Sickla udde. Handlingarna ska vara färdiga att bygga efter.
Intern identifierareT2025-01466
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpprättande av detaljprojektering