Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvärpropellrar till arbetsfartyget Scandica.
Referensnummer: 0307-17-02145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34913600 Fartygspropellrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud angående leverans och driftsättning av tvärpropelleranläggningar på arbetsfartyget Scandica.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34930000 Marin utrustning, 34934000 Propellerblad, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen