2. Förfarande
Förfarande
Titel: Saneringsarbeten - ramavtal
Beskrivning: Förfrågan avser ramavtal för saneringsarbeten som beställs löpande inom av beställaren förvaltade fastigheter. Arbetet omfattar oplanerat och planerat underhåll.
Intern identifierare: 24/14
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90400000 Avloppshantering, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90650000 Avlägsnande av asbest, 90690000 Klottersanering, 90722200 Miljösanering, 90920000 Sanering av anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Enl AF
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: AO 1, Saneringsarben inkl fuktutredning
Beskrivning: Avtalsområde 1, Enl AF
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: AO 2, Avloppsstopp och spolning inkl jour
Beskrivning: Avtalsområde 2, Enl AF