282769-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar – Konstkonsulter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonstkonsulter
BeskrivningAnsökan kan lämnas löpande. DIS ang olika konstprojekt inom kommunen. Uppdraget kan innebära: Leda projekt från förstudie till besiktning och invigning. Vara projektledare för gestaltningsprojekt Utarbeta konstprogram och ta fram kravspecifikation m fl
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106073:Lot:1