282817-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenad i samverkan, Hangar Flygambulans, Umeå Airport
Referensnummer: SDA 2020-00462
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Eftersom tiden för utförandet och även Scopet för Hangaren ändrats har ett beslut tagits att avbryta denna upphandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hangar för ambulansflyg