282940-2020 - ResultatSverige-Växjö: Markanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal anläggningsarbete 2020
Referensnummer: TN 2019-00358
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för anläggningsarbete ska användas i kommunens verksamhet för produktionsarbete inom gatu- och entreprenadprojekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen