282969-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara – Utskriftstjänst som funktion
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtskriftstjänst som funktion
BeskrivningUpphandlingen omfattar Örnsköldsviks kommun med dess bolags behov av utskrifter, kopiering och scanning. Leverantören ska erbjuda denna Tjänst som ett funktionsåtagande där all hård- och mjukvara ingår inklusive service och support.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88307:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning