282970-2025 - Resultat
Sverige – Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör – Arbetskläder och arbetsskor
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelArbetskläder och arbetsskor
BeskrivningUpphandling av arbetskläder och arbetsskor till kommunanställda inom arbetsområdena kök, bygg, vård och skola.
Intern identifierare24/133
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000