282974-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Motorfordon – Räddningsenhet Donsö
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRäddningsenhet Donsö
BeskrivningRäddningstjänsten Storgöteborg avser att upphandla en (1) mindre fabriksny räddningsenhet till brandstation Donsö. Fordonet ska svara för Kommunal Räddningstjänst i skärgårdsmiljö, med mindre vägar och trånga passager.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106269:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon, 34144210 Brandfordon