282989-2017 - ResultatSverige-Örebro: Ultraljudsapparat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljudsutrustning, Kvinnokliniken.
Referensnummer: MT 2017-0072, 17RS1030
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112200 Ultraljudsapparat
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1 st. ultraljudsutrustning för leverans till Kvinnokliniken, Område opererande onkologi med placering på Karlskoga lasarett. Upphandlingen omfattar även option på ytterligare 2 st. utrustningar.
Undertecknande av anbud sker genom att anbudsgivaren skickar in blanketten/bilagan ”Undertecknande av anbud”. Bilagan ska skrivas ut, signeras av företrädare för anbudsgivaren och skickas in i original.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen