282990-2019 - ResultatSverige-Falkenberg: Elektroniska meddelande- och informationstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobil informationshantering Socialförvaltningen
Referensnummer: KS2018-582
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64216000 Elektroniska meddelande- och informationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar system för planering och ruttoptimering samt mobil dokumentation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48810000 Informationssystem, 48814000 Medicinska informationssystem, 48814400 Informationssystem för klinik, 64216000 Elektroniska meddelande- och informationstjänster, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen