282992-2021 - ÄndringSverige-Helsingborg: Verktygsmaskiner
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Professionella handverktyg och handmaskiner samt specialverktyg och utrusning inom vatten och avlopp
Referensnummer: NSVA 20/00096
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42600000 Verktygsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
NSVA inbjuder intresserade leverantörer att lämna anbud i upphandling Verktyg som är uppdelat i två delar:
Del 1 Professionella handverktyg och handmaskiner
Del 2 Specialverktyg utrustning och inom vatten och avlopp
Avtal kommer att tecknas med en leverantör för Del 1 samt fler leverantörer för Del 2. Anbud lämnas på en eller fler delar.