28300-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bemanningstjänster för enskilda – Bemanningstjänster inom Hälso- och Sjukvård samt Socialtjänsten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster inom Hälso- och Sjukvård samt Socialtjänsten
Beskrivning: Upphandlingen omfattar bemanningstjänster inom Hälso- och Sjukvård samt Socialtjänsten. Upphandlingen är indelad i 11 delområden.
Intern identifierare: KS 2024-00795
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98513100 Bemanningstjänster för enskilda
Ytterligare klassificering (cpv): 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85141200 Sjukskötersketjänster, 85142100 Sjukgymnasttjänster, 85321000 Administration inom socialtjänsten, 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Sjuksköterska
Beskrivning: Se upphandlingsdokumentet
Intern identifierare: Sjuksköterska
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Arbetsterapeut/sjukgymnast
Intern identifierare: Arbetsterapeut/sjukgymnast
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Fysioterapeut
Intern identifierare: Fysioterapeut
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Socionom - Missbruk/socialpsykatri/våld i nära relation
Intern identifierare: Socionom - Missbruk/socialpsykatri/våld i nära relation
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Socionom - Försörjningsstöd
Intern identifierare: Socionom - Försörjningsstöd
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Socionom - Barn - och ungdomsvård
Intern identifierare: Socionom - Barn - och ungdomsvård
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Enhetschef - Socialtjänsten utförare
Intern identifierare: Enhetschef - Socialtjänsten utförare
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Enhetschef - Socialtjänstens myndighetsutövning
Intern identifierare: Enhetschef - Socialtjänstens myndighetsutövning
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Enhetschef - Hälso- och Sjukvård
Intern identifierare: Enhetschef - Hälso- och Sjukvård
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Socionom - Familjerätt
Intern identifierare: Socionom - Familjerätt
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Biståndshandläggare SoL - LSS
Intern identifierare: Biståndshandläggare SoL - LSS