283012-2018 - ResultatSverige-Norrköping: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster - assistent och handläggare samt teamledare och beslutsfattare
Referensnummer: 3.2.1-2018-17758
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar rekryteringstjänster av samtliga roller på assistent och handläggarnivå samt rollerna beslutsfattare och teamledare för löpande avrop under avtalstiden. Dessa roller utgör majoriteten av Migrationsverkets medarbetare. De arbetar huvudsakligen inom den operativa verksamheten och de verksamheter och enheter som arbetar med mottagande av asylsökande, prövningsenheter samt förvar och förvaltningsprocess
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling, 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen