283091-2021 - ResultatSverige-Bromma: Konsulttjänster för vattenförsörjning och avloppsvatten utom för byggprojekt
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El- och automationskonsulter
Referensnummer: Dnr 20MB1977
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90713100 Konsulttjänster för vattenförsörjning och avloppsvatten utom för byggprojekt
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalen omfattar olika typer av El-konsulttjänster inom de teknikområden som anges nedan. Beställaren avser teckna ramavtal med tre Leverantörer per teknikområde, under förutsättning att så många uppfyller ställda krav.
RO1 (a) Högspänning och Högspänningsställverk (U>1 kV)
RO1 (b) EL- konstruktion (U< kV)
RO1 (c) Reserv/nödkraft och avbrottsfri elkraft (UPS)
RO2 Tele och kommunikation samt Larm.
RO3 Besiktningar (leverans-, elsäkerhets- eller EN-besiktningar)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen