283100-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar – Frölundabadet - Om- och tillbyggnad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Frölundabadet - Om- och tillbyggnad
Beskrivning: Etapp 2. Om- och tillbyggnad Ombyggnad av befintligt bad och tillbyggnad av rutschbanetorn samt relaxavdelning. Etapp 3. Tillbyggnad Tillbyggnad av byggnad för ny undervisningsbassäng med höj- och sänkbar botten samt höj- och sänkbart lyftplan för tillgänglighet. Etapp 3 ska projekteras och utföras med Etapp 2 som referensprojekt så att hela entreprenaden håller samma standard. Etapp 3 innehåller även markentreprenad (inkl. projektering) för utemiljön.
Intern identifierare: SFF-2024-00516
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000