See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Maskintjänster
Beskrivning: Ramavtalet avser maskintjänster. Området omfattar i första hand arbeten inom VA verksamhetsområden. Övriga verksamheter inom kommunen kan även komma att avropa från avtalet. Övriga förvaltningar kan komma att upphandla eget avtal.
Intern identifierare: KSUH/2025:24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000