Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljudsutrustning Röntgen 2020
Referensnummer: 20RS1863
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ultraljudsutrustning till Röntgenklinikerna vid Sundsvalls och Örnsköldsviks sjukhus.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av ultraljudsutrustningar till Röntgenklinikerna vid Örnsköldsviks- och Sundsvalls sjukhus enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler, 33112200 Ultraljudsapparat, 33112300 Ultraljudsscanners, 33124120 Utrustning för ultraljudsdiagnostik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen