283285-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Tvätt, disk och rengöringsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städprodukter och kemikalier
Referensnummer: SF 2022/232
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av städprodukter och kemikalier till staden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39224000 Kvastar och borstar och diverse andra artiklar, 39224100 Kvastar, 39224300 Kvastar och borstar och andra artiklar för hushållsändamål, 39224310 Toalettborstar, 39224320 Tvättsvampar, 39224330 Hinkar, 39224340 Soptunnor, 39224350 Sopskyfflar, 39830000 Rengöringsmedel, 39831000 Tvättmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 39831300 Golvrengöringsmedel, 39832000 Diskmedel, 39832100 Pulverdiskmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen