Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler till förskola
Referensnummer: BUN 2020-245
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar möbler och inredning till förskola som är avsedda för miljöer där barn vistas för lärande och lek såsom lekrum, vilrum och aktivitetsrum samt tillhörande utrymmen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38622000 Speglar, 39112000 Stolar, 39113200 Soffor, 39113300 Sittbänkar, 39121000 Skrivbord och bord, 39122000 Skåp och bokhyllor, 39531000 Mattor, 44112310 Skiljeväggar, 44221300 Grindar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen