Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV-utrustning till Uppsala Stadshus
Referensnummer: KSN-2020-01990
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Totalentreprenad beträffande AV-utrustning till Stadshuset i Uppsala. I entreprenaden ingår all utrustning, installation, programmering samt service i mötesrummen i hela Stadshuset för 1 800 personer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321200 Audiovisuell utrustning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72222300 IT-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen