283319-2019 - ÄndringSverige-Malmö: Vägtransporter
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter till HVOF verksamheter
Referensnummer: HVO -2019-1096
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandlingen avser att säkerställa leverans av färdiglagad mat till Malmö stads äldreboende och dagverksamheter. Upphandlingen avser endast transport av matvagnar mellan Malmö stads tillagnings- och mottagningsköken. Matvagnarna ska transporteras, levereras samt returneras på ett säkert sätt i staden för att kunna tillgodose det behov som finns.