283374-2024 - Resultat
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Färska ägg
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFärska ägg
BeskrivningKommunerna i Hultsfred, Mönsterås, Oskarshamn, Vimmerby och Västervik välkomnar er att lämna anbud i vår upphandling av Färska ägg. Leverantören kan lämna anbud på samtliga kommuner, på fler eller en kommun eller på ett område i en kommun.
Intern identifierareU-005-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del