2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elförvaltare för Hässleholmsdepån samt Spårvagnsdepå Lund
Beskrivning: Elförvaltare ansvarar för att planera och följa upp underhåll för högspänningen i sin helhet för Hässleholmsdepån samt för spårvagnsdepån i Lund. Även lågspänningssystem som tillhör järnvägs- och spåranläggningen ingår i ansvaret.
Intern identifierare: 93600100-408965-42048
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71311230 Järnvägsingenjörstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000