283434-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – VA-arbeten – Dricksvattenanläggningar - ramavtal strategisk partnering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelDricksvattenanläggningar - ramavtal strategisk partnering
BeskrivningTotalentreprenad med samverkansformen Strategisk partnering. Ramavtalets omfattning är: • underhåll av befintligt ledningsnät med tillhörande utrustning • nyanläggning dricksvattenledningar och i förekommande fall pumpstationer, ventilkammare, reservoarer och sjöledningar.
Intern identifierare24/48
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45332200 VA-arbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45231110 Rörläggningsarbete, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 71321300 Konsulttjänster inom VA
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del