Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen El-material 2016.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Piteå.
Nuts-kodSE332 Norrbottens län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar Piteå kommuns huvudsakliga behov av el-förbrukningsmaterial samt material för elektriska installations- och anläggningsarbeten som utförs i kommunens egen regi.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31210000 Elektrisk utrustning för till- och frånslagning eller skydd av elektriska kretsar, 31340000 Kabeltillbehör, isolerade, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.