283562-2020 - ResultatSverige-Falkenberg: Skrivare och kurvskrivare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktionsskrivare
Referensnummer: SVN2020-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser hyra av en styck fabriksny produktionskrivare med tillhörande utrustning inklusive leverans, installation, utbildning, service och underhåll till Falkenbergs kommuns interna kontorsserviceenhet.
Även bortforsling av befintlig utrustning ingår.
Hyres- och fullserviceavtal tecknas för en period om 60 månader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30124000 Delar och tillbehör till kontorsmaskiner, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 50310000 Underhåll och reparation av kontorsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen