28358-2023 - ResultatSverige-Jönköping: Utbildningstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Direktupphandling-Studiecirklar om diken
Referensnummer: 4.2.11-13648/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna direktupphandling avser nationell och regional projektledning för, och genomförande av, studiecirklar om förvaltning och underhåll av diken samt därtill knutna aktiviteter, såsom cirkelledarutbildningar, öppna arrangemang, marknadsföring, hemsida m.m. Verksamhet ska genomföras i hela landet. Projektet ingår i Jordbruksverkets kompetensutvecklingsprojekt Studiecirklar-vattenhushållning och finansieras av EU:s landsbygdsprogram och pågår till slutet av år 2024.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen