See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal handhållet ultraljud
Beskrivning: Upphandlingen avser regionala ramavtal för successiva inköp av handhållna ultraljudssystem. Användningsområdet för ultraljudssystemen är för enklare kärlaccess och enklare bedside undersökningar där portabilitet är viktigt, exempelvis i mobila team/hemsjukvård men även konsultation/jour i verksamhet.
Intern identifierare: 2025-O001660
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000