283615-2017 - ResultatSverige-Örebro: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster förskola.
Referensnummer: Fö 793/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till anbudsgivning som avser ramavtal på bemanningstjänster för successiva avrop.
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på bemanningstjänster för förskolan, område Vivalla, för successiva avrop för leverans till Örebro kommun.
Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen