2. Förfarande
Förfarande
Titel: Storkökutrustning - Inköp, Service och Reperation
Beskrivning: Tyresö Kommun söker leverantör för upphandling av storköksutrustning, inklusive inköp, service och reparation. Utrustningen ska vara av hög kvalitet, energieffektiv och anpassad för professionell köksmiljö. Leverantören ska erbjuda regelbunden service och snabb reparation för att minimera driftavbrott. Avtalet omfattar även tillhandahållande av reservdelar och teknisk support. Erbjudanden ska inkludera detaljerad beskrivning av produkter, serviceavtal och reparationsprocesser.
Intern identifierare: KSUH/2025:14
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50880000 Reparation och underhåll av hotell- och restaurangutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 39221000 Köksutrustning, 39314000 Utrustning för industrikök, 39315000 Restaurangutrustning, 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor, 39711420 Spishällar, 42959000 Diskmaskiner för storkök, 50000000 Reparation och underhåll, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000