Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbkonsulttjänster, Kiruna kommun.
Referensnummer: 2017-023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Kommunens huvudsakliga behov av webbkonsulttjänster överensstämmande med vårt publiceringsverktyg EPiServer. Tjänsterna avropas successivt under avtalsperiodens längd.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72222300 IT-tjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen