283664-2017 - ResultatSverige-Krokom: Avfallstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av återvinningscentralerna i Föllinge, Hotagen och Landön, Krokoms kommun.
Referensnummer: 2017-14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79993100 Tjänster för drift av anläggning, 90514000 Återvinning av avfall, 90530000 Drift av avfallsupplag
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen