283664-2023 - ResultatSverige-Umeå: Kärl
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallskärl 2023
Referensnummer: 23041
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221220 Kärl
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar:
Leverans av avfallskärl i storlekarna 80, 140, 190, 370 och 660 liter i standardfärger.
Leverans av tillbehör
Tillhandahållande av reservdelar efter avtalstidens slut
Återtag av utrangerade avfallskärl
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beräknad volym  8,7 msek
Takvolym 40 mkr