283668-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Möbler för sjukvårdsändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Patientsängar och sängbord
Referensnummer: UPPH2021-00231
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för Regionerna Uppsala, Dalarna,
Sörmland, Västmanland samt Örebro avseende patientsängar och sängbord enligt beskrivning i upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2022-05-30 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192100 Sjukbäddar, 33192200 Bord för medicinska ändamål, 39143123 Nattduksbord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen