28367-2018 - ResultatSverige-Eskilstuna: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Kolonial
Referensnummer: JG 17.011
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Kolonialprodukter till Eskilstuna Kommuns beställande enheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15400000 Animaliska eller vegetabiliska oljor och fetter, 15500000 Mejeriprodukter, 15555000 Glass och liknande produkter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15830000 Socker och liknande produkter, 15850000 Pastaprodukter, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15894600 Smörgåspålägg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen