28374-2020 - KonkurrensutsättningSverige-HUDDINGE: Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Skadedjursbekämpning
Referensnummer: HS/2020:14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Samordnad upphandling av skadedjursbekämpning för Huddinge Samhällsfastigheter och Huddinge Kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen