283779-2023 - ResultatSverige-Örebro: Maskindiskmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskindiskmedel för doseringsutrustning
Referensnummer: Ks 710/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39831210 Maskindiskmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för maskindiskmedel för doseringsutrustning till kommunala kök.
Inledning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på maskindiskmedel för doseringsutrustning för leverans till de upphandlande myndigheterna. Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Vi ser fram emot ert anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39830000 Rengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlande myndigheter
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är:
Organisationsnummer
Myndighet
Ca. volym 2021
212000-1934
Askersunds kommun
75 000 kr
212000-1876
Filipstads kommun
120 000 kr
212000-1926
Hallsbergs kommun
225 000 kr
212000-1942
Hällefors kommun
70 000 kr
212000-1991
Karlskoga kommun
450 000 kr
212000-1975
Kumla kommun
212000-1959
Ljusnarsbergs kommun
212000-2007
Nora kommun
80 000 kr
212000-1785
Storfors kommun
212000-1967
Örebro kommun
1 840 000 kr
Total volym för de tio upphandlande myndigheterna är ca 3 300 000 kr/år.
Angiven volym är ungefärlig och ska inte betraktas som bindande.