2838-2023 - ResultatSverige-Malmö: Fordon för avfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Renhållningslastbil Kävlinge 2022 nr 2
Referensnummer: 22/57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144510 Fordon för avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser leverans av en (1) styck, ny, lågbyggd renhållningslastbil, 2-fack.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen