283817-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Hjärtklaffar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjärtklaffproteser och plastikringar
Referensnummer: 2018-444
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33182220 Hjärtklaffar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av hjärtklaffproteser och plastikringar för leverans till Karolinska Universitetssjukhuset. Ramavtal
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33182200 Apparatur för hjärtstimulering, 33184000 Proteser, 33184300 Hjärtproteser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen