283842-2023 - ÄndringSverige-Malmö: Byggnadsanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyresvärd Amphitrite
Referensnummer: UPP 2023/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö universitet söker en en framtida hyresvärd som skall under fas 1 genomföra ett parallellt uppdrag resulterande i ett vinnande förslag och val av arkitektkontor.
Malmö universitet äger härefter rätt att avropa fas 2 under vilken den antagne framtida hyresvärden ska utarbeta ett slutligt förslag på utförande.
Malmö universitet äger rätt avropa fas 3 avseende genomförandet av den färdiga byggnaden/byggnaderna, som Malmö universitet skall förhyra.