Skafferivaror konsumentförpackningar - Inköp i butik
Referensnummer: 2022/460
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun genomför upphandling avseende skafferiavtal för mindre inköp av livsmedel och förnödenheter i konsumentförpackningar. Avtalet är i huvudsak ett komplement till redan befintliga grossistavtal. Avsikten är att upprätta avtal med flera fysiska livsmedelsbutiker. Det är viktigt att kommunens verksamheter enkelt kan nå affären, anbudsgivarens butik ska därför finnas fysiskt på någon av kommunens orter.