283926-2016 - ResultatSverige-Sundsvall: Sakförsäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AB Övikshem.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örnsköldsvik.
Nuts-kod SE321 Västernorrlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
AB Övikshem upphandlar fastighets- och förvaltningsförsäkring, motorförsäkring, tjänstereseförsäkring och VD- och styrelseansvarsförsäkring.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66515200 Sakförsäkringar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.