283943-2020 - PlaneringSverige-Stockholm: Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Bemnanningstjänster 2019
Referensnummer: 20/41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna förfrågan är att ge Statens inköpscentral information i förberedelserna med att skapa ett tydligt, transparent och proportionerligt upphandlingsdokument genom att tillvarata branschens erfarenheter, kunskaper samt få bättre kännedom, dels om marknadens mognad och möjligheter att utveckla nya lösningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI för bemanningstjänster.