28395-2021 - ResultatSverige-Västerås: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av gasflak
Referensnummer: 2020/0246-VKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Transport av gasflak till tankstationer för fordonsgas från VafabMiljö Gryta/Tunbytorp till externa anläggningar i Köping, Fagersta, Sala och Bäckby.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63712000 Kringtjänster för vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen