283989-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Läggning av solcellsplattor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av solcellsanläggning
Referensnummer: 18/152
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45261215 Läggning av solcellsplattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser avrop för projektering, installation, driftsättning, dokumentation och utbildning av Beställarens driftpersonal samt service av nyckelfärdiga solelanläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09331000 Solcellsplattor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avrop från ramavtalet ska dels kunna ske genom rangordnat avrop av fyra olika typfall av solcellsanläggningar och genom förnyad konkurrensutsättning.