284002-2016 - ResultatSverige-Strängnäs: Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal Takarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Strängnäs.
Nuts-kodSE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av ramavtal inom kategori Takarbeten inkl. viss snöskottning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45261200 Takläggning och takmålning, 45261900 Reparation och underhåll av tak
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.