284034-2022 - ResultatSverige-Kristianstad: Bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biogas 100 på pump
Referensnummer: 2022-O000490
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser drivmedel till personbilar, transportbilar, lastbilar och ambulanser i Region Skånes egna regi. Även biltvätt, biltillbehör (lampor, torkarblad och bilvårdsprodukter), olja och spolarvätska omfattas till viss del av denna upphandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09132100 Blyfri bensin, 30163100 Bensinkort, 50112300 Biltvätt och liknande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen